A focicsapat, ami 13 ezer kilométert utazott egy 12-0-ás vereségért

Facebook
Twitter
Pinterest

De legalább jól szórakoztak.

A Golden Lion FC 12-0-ra kapott kia Ligue 1-ben szereplő Lille-től a hétvégén a Francia Kupában. Mondhatni, hogy nem a cél a fontos, hanem az út, és ez tökéletesen igazolja a Golden Liont: a csapat a karibi Martinique-ben található Saint-Joseph városának a csapata, és a Martinique-i bajnokság győzteseként kapta meg a jogot a Coupe de France-ban való indulásra, ahogyan más, tengerentúli francia csapatok is. Éppen ezért 13 000 kilométert utaztak, vagyis kis kerekítéssel minden utazással töltött ezer kilométerre kaptak egy gólt.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

LOSC (@losclive) által megosztott bejegyzés

A kalandot egy közvetlen párizsi járattal kezdték, majd onnan utaztak a francia-belga határ közelében található Lille-be.

A meccsen az első gólt a 11. percben kapták, a másodikat a 25. percben, majd jött egy mesterhármas, majd az első két gól szerzői ismét betaláltak még egyszer-egyszer, így 7-0-ra állt a Lille az első félidő végére. A második félidőben a Golden Lion összekapta magát és csak további öt gólt kaptak, de ez a 12-0 így is a Lille történelmének legnagyobb győzelme, aminek némileg levon az értékéből, hogy lényegében egy amatőr csapatot vertek rommá.

A meccs után a házigazdák sorfalat álltak a levonuló Arany Oroszlánnak, akik egyébként mosolyogva és vidáman mentek az öltözőbe.

Videók

Kép
Szórakozás

A nézők döntöttek: ennek a sorozatnak a legjobb a főcímzenéje

Klasszikus, modern és animációs kategóriában ment a verseny, aztán jött a szuperdöntő.