Szórakozás
A börtön ablakában: 15 híres focista, akit leültettek

A legfrissebb esetek Dani Alveshez és Quincy Promeshoz kötődnek, de messze nem ők az elsők, akiket elítélnek.
Az 50-szeres holland válogatott Quincy Promes elég jó futballista. Megfordult az Ajaxnál és a Sevillánál is, és a 2014-es vébéről is éppen csak lemaradt, a bő keretnek még tagja volt. Csakhogy a jelek szerint nem volt elég neki a focistaként megkeresett vagyon, egy kis mellékesként a drogcsempészetbe is belekóstolt, nem kis tételben: még 2020-ban vállalt szerepet abban, hogy 1360 kilogramm kokain Brazíliából Hollandiába kerüljön. Végül most, február közepén ítélték hat év börtönre. Ráadásul nem ez az első büntetőügye: tavaly azért kapott másfél évet, mert egy családi összejövetelen megszúrta unokaöccsét. Egyelőre mégsem vonul börtönbe, mivel Oroszországban futballozik, és Hollandia nem kérte a kiadatását.
Szintén ebben a hónapban hozott ítéletet a bíróság a brazil Dani Alves ügyében is: minden idők egyik legsikeresebb labdarúgója (43 trófeája van) négy és fél évet kapott szexuális erőszakért, miután még 2022-ben magát pétanque-játékosnak kiadva előbb leitatott, majd bántalmazott és megerőszakolt egy nőt Barcelonában. Igaz, ez a döntés még nem jogerős, fellebbezhet ellene az egykori klasszis szélső védő.
Ám nem ők az egyedüli futballsztárok, akiknek bíróság elé kellett állniuk. Összegyűjtöttünk 15 további esetet:
Ilyen volt a világ, amikor az USA legutóbb focivébét rendezett
Észak-Amerikában 1994-ben volt legutóbb labdarúgó-világbajnokság, bolygónkon azóta szinte minden megváltozott.
Férfiként is vállalnod kell, ha nem vagy jól
Ez az öt hétköznapi jelenség túlmutat a stresszen, sokszor valódi szorongás bújik meg mögöttük.
Dollármilliárdos üzlet az olajlopás Texasban
A tolvajok évről évre egyre komolyabb károkat okoznak az olajtársaságoknak.
VHS-en jelenik meg egy vadonatúj sci-fi film
Streaming helyett kezdetben kizárólag videókazettán lesz elérhető a This Is How The World Ends című független alkotás.
„Az emberi faktor fontos marad, amit nem tud kiváltani semmilyen algoritmus” – interjú Dóra Ádám festőművésszel
Dóra Ádám a fiatal képzőművész-generáció ismert alakja, művei intézményi és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók. Nemzetközi karrierjét tudatosan építette, az elmúlt tíz évben alkotott Londonban és Barcelonában is, bázisát mégis a Dunakanyarba helyezte. Beszélgettünk a kreatív stratégia fontosságáról, az üzleti szempontokról és arról is, hogy egy galéria helyezhet-e nyomást a művészre a siker érdekében. A Kortársak-sorozat első epizódja.
Hőség és izzadás: ez lehet a legszomjasabb világbajnokság
Az idei labdarúgó-világbajnokságot éppen akkor rendezik, amikor a legmelegebb van Észak-Amerikában. De mennyire terheli meg ez a csapatokat?







