7 dolog, amit megváltoztattak az Artúr, a király című filmben az eredeti történethez képest

Forrás: Lionsgate
2024. március 30.
Szerző: Nesicz Máté

Mozikba került a Mark Wahlberg nevével fémjelzett Artúr, a király című film, ami egy igazán különleges barátság történetét meséli el. Pozitív kritikai visszhang alapján univerzális, minden korosztálynak szóló üzenete miatt kiváló lehetőséget biztosít egy könnyed húsvéti mozizásra.

Helyezzük kontextusba a történetet: a kalandversenyzés az extrém sportok egyik legmultifunkcionálisabb ága. Magába foglalja a feltérképezetlen területeken való tájékozódást, hegyeken, völgyeken át tartó gyaloglást, futást, mászást, biciklizést, úszást, kenuzást, és mindent, ami csak előfordulhat egy ilyen megpróbáltatáson.

Wahlberg azt a Mikael Lindnordot személyesíti meg, akinek megesett a szíve a 2014-es ecuadori világbajnokságon egy csapzott kóbor kutyán, és húsgolyót adott neki az egyik pihenőnél. Ezek után a kutya és Lindnord kapcsolata olyan irányt vett, amit a svéd versenyző szerencsére papírra vetett, kiadott egy könyvet, így széles körben ismertté tette a hűségről és barátságról szóló történetüket. A 700 kilométeres túra végére a négyfős csapat ötödik tagként tekintett a kutyára, aki gyakorlatilag a verseny sztárja lett.

 Ám az igaz történeteken alapuló filmeknél általában előfordul, hogy bizonyos dolgokat megváltoztatnak a valós eseményekhez képest.

Utánajártunk, melyek a leglényegesebb különbségek Lindnord könyve és Wahlberg filmje között!

Nézd meg a galériánkat - 7 kép
7 dolog, amiben az Artúr, a király eltér a valóságtól

Ha szereted az állatos filmeket:

Nézd meg a galériánkat - 20 kép
20 állati filmsztár bizonyítja: nem mindig az ember a lényeg