Promóció
Megjelent a Beatles utolsó dala
Igen, tényleg Lennon énekel benne, és nem a mesterséges intelligencia.
Nem a Beatles az első zenekar, amelyik az énekesük halála után még kiad egy-két dalt. Elég csak a Nirvana You know you’re right című dalára gondolni. Ott volt egy félbehagyott stúdiófelvétel, amit koncertfelvételekkel egészítettek ki, és kevertek stúdióminőségben. A Beatles esetében viszont nem erről van szó, a történet sokkal kacifántosabb.
1970-ben oszlott fel minden idők talán legnépszerűbb zenekara, amikor Paul McCartney hivatalosan is kilépett a Beatlesből. Mindez nem volt előzmény nélküli: John Lennon és későbbi felesége, Yoko Ono kapcsolata szorosabbnak bizonyult, mint az megszokott volt a zenekarban, Yokót a próbákra is vitte Lennon, ahova addig közmegegyezéssel senkit sem engedtek be. Lennon és Yoko egyre inkább a szabad művészeti formák felé fordult, míg Paul az évek során felszedett tudást szerette volna újabb és profibb albumokban megmutatni.
Ebből azt is gondolhatnánk, hogy a tagok és Ono között rossz viszony állt be, de erre cáfol rá a Now And Then története. A dal demóverzióját 1977-ben vette fel otthon egy zongorával Lennon, és kazettára rögzítette - befejezetlenül. A For Paul címkével ellátott kazettát Yoko Lennon halála után McCartney-nak ajándékozta. Erről készült el később a Free as a Bird és a Real Love, de a harmadikat, a Now And Thent mostanáig nem fejezték be.
A dalt a három élő Beatles-tag ugyan szerette volna az 1995-ös The Beatles Anthologyra elkészíteni, neki is álltak a munkának, de George Harrison azt mondta Paul McCartney-nak, hogy olyan rossz Lennon énekének hangminősége, hogy sajnos nem tudnak vele mit kezdeni. Mégis, akkor most hogy sikerült megcsinálni? Mesterséges intelligencia segítségével javították fel (nem helyettesítették!) Lennon hangját, illetve az azóta szintén elhunyt George Harrison játékát is az AI mentette meg. McCartney és Ringo Starr pedig újra feljátszották a szükséges részeket.
Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!
Követem!Nem ez az első eset, hogy a modern technika menti meg a Beatles-örökséget. Az 1964-es, fekete-fehér Hard Day’s Night Beatles-filmet is színesítették néhány éve. Mivel a londoni telefonfülkék szabványos színe a mai napig nem változott, ez alapján tudták megfeleltetni a szürke különböző árnyalatait a színes skálának.
Az új, egyben legutolsó Beatles-nóta, a Now And Then ráadásul videóklipet is kapott. Nem más rendezte, mint Peter Jackson, aki A Gyűrűk Urát is filmre vitte, és ő jegyzi a 2021-es Beatles: Get Back dokumentumfilm-sorozatot is.
A Mennydörgők megmentik a Marvel-moziverzumot? Íme, a bővített előzetes!
Visszatér néhány jól ismert karakter, látványból pedig nem lesz hiány. De elég ez a talpra álláshoz?
Így változik Vörös Hulkká Harrison Ford
Befutott az Amerika Kapitány: Szép új világ előzetese, és még szokni kell, amit látunk.
Zseniális polihisztor volt az „igazi Vasember”
A képregények Tony Starkját egy bizonyos Howard Hughesról mintázták, de a filmekben már egy csipetnyi Elon Muskot is csempésztek bele.
A legjobb, filmek alapján készült LEGO készletek a fa alá
Sokak szerint a legózás gyerekes elfoglaltság, pedig ha a laikusok tudnák, mennyi felnőtteket megcélzó kiállítási darabot adott ki az óriáscég, bizony lenne meglepődés.
Világhódító magyar találmány: 50 éves a Rubik-kocka
Az űrben, a sivatagban, a víz alatt – talán mindenhol kirakta már valaki a Rubik-kockát. Az egyik legismertebb magyar találmány világhódítását is bemutatjuk az InStyle MEN őszi-téli számában.
Kalap a fejre, ostor a kézbe, mindjárt itt az új Indiana Jones-játék!
Kevesebb, mint egy hónap van hátra a megjelenésig, addig is megmutatjuk, mit tudunk eddig a "The Great Circle" alcímet viselő videójátékról.