Brian May bevallotta: soha nem szerette az Under Pressure-t

Brian May
Forrás: Miikka Skaffari / Getty Images

Szórakozás

Így hozhatod ki a legtöbbet a horvátországi nyaralásból

Promóció

Továbbra is tarol a Geely a globális újautópiacon: a vállalat Kínán kívüli eladásai 184%-kal nőttek májusban

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

A Queen gitárosának eleinte tetszett a David Bowie-val közös szám, de mire elkészült, sokat változott.

Brian Mayt a Queen gitárosaként ismerjük, de Freddie Mercury mellett ő írta az együttes legtöbb számát, olyan klasszikusokat is köszönhetünk neki, mint a We Will Rock You. Most a Total Guitar magazinnak adott interjúban beszélt arról, hogy a David Bowie-val közös Under Pressure-t soha nem szerette igazán. Pontosabban az nem tetszett neki, ami végül lett belőle.

A nótát 1981-ben vették fel, és mivel mind a Queen, mind Bowie elképesztően népszerű volt, a közös munkájukat is nagy érdeklődés övezte. A brit slágerlisták élére is került az Under Pressure, és összesen tíz országban volt top tízes. May visszaemlékezései szerint teljesen spontán indult a meló, miután ők és Bowie is éppen a svájci Montreux-ben, a Mountain Studiosban rögzítettek anyagokat. Késő este volt már együtt kajáltak és iszogattak, végül elkezdtek mindannyian zenélgetni.

Úgy érezte, valami igazán erőset alkottak, a gitártéma hangzását tekintve a The Who-t idézte. Mondta is Bowie-nak: „Te, ez úgy szól, mint a The Who, nem?” Mire érkezett a válasz: „Igen, de ha kész leszek vele, már nem lesz olyan.” Akkor ez viccelődésnek hangzott, ám mire meglett a végleges változat, már egyértelmű volt, hogy nem poénkodott. Természetesen mindenkinek más elképzelései voltak arról, milyennek szeretné hallani az eredményt, végül May engedett.

Talán ez volt pályafutása során az egyetlen olyan eset, amikor így kihátrált, attól tartva, hogy nagy veszekedés lesz belőle. Végül szinte teljesen elveszett az a gitártéma, amire annyira büszke volt, kábé semmi nem került be, amit elektromos gitáron játszott, csak az akusztikus, ami még afféle próbálkozásként vagy demóként született. Emiatt soha nem kedvelte igazán a dalt, nem volt vele elégedett, annak ellenére sem, hogy világszerte nagyot szólt, sőt többen is feldolgozták vagy inspirációként használták.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

Hallgasd meg:

Videók

Szórakozás

Így hozhatod ki a legtöbbet a horvátországi nyaralásból

Promóció

Továbbra is tarol a Geely a globális újautópiacon: a vállalat Kínán kívüli eladásai 184%-kal nőttek májusban

Kép
Sport

Ilyen volt a világ, amikor az USA legutóbb focivébét rendezett

Észak-Amerikában 1994-ben volt legutóbb labdarúgó-világbajnokság, bolygónkon azóta szinte minden megváltozott.

Kép
Életmód

Férfiként is vállalnod kell, ha nem vagy jól

Ez az öt hétköznapi jelenség túlmutat a stresszen, sokszor valódi szorongás bújik meg mögöttük.

Kép
Üzlet

Dollármilliárdos üzlet az olajlopás Texasban

A tolvajok évről évre egyre komolyabb károkat okoznak az olajtársaságoknak.

Kép
Szórakozás

VHS-en jelenik meg egy vadonatúj sci-fi film

Streaming helyett kezdetben kizárólag videókazettán lesz elérhető a This Is How The World Ends című független alkotás.

Kép
Szórakozás

„Az emberi faktor fontos marad, amit nem tud kiváltani semmilyen algoritmus” – interjú Dóra Ádám festőművésszel

Dóra Ádám a fiatal képzőművész-generáció ismert alakja, művei intézményi és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók. Nemzetközi karrierjét tudatosan építette, az elmúlt tíz évben alkotott Londonban és Barcelonában is, bázisát mégis a Dunakanyarba helyezte. Beszélgettünk a kreatív stratégia fontosságáról, az üzleti szempontokról és arról is, hogy egy galéria helyezhet-e nyomást a művészre a siker érdekében. A Kortársak-sorozat első epizódja.

Kép
Sport

Hőség és izzadás: ez lehet a legszomjasabb világbajnokság

Az idei labdarúgó-világbajnokságot éppen akkor rendezik, amikor a legmelegebb van Észak-Amerikában. De mennyire terheli meg ez a csapatokat?

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!