Ezért utasította vissza Harrison Ford Scorsesét
A Cape Fear – A rettegés foka című filmben kapott volna szerepet, csak nem azt, amit hajlandó lett volna eljátszani.
Az 1962-es Cape Fear egy zseniális pszichotriller, amely John D. MacDonald regényéből, a The Executionersből készült Gregory Peck és Robert Mitchum főszereplésével. A sztori szerint a börtönből éppen kiszabadult bűnöző, Max Cady (Mitchum) terrorizálni kezdi ügyvédjét, Sam Bowdent (Peck) és családját. Ennek a mozinak készítette el a remake-jét, vagy ha úgy tetszik, a könyv egy újabb feldolgozását Martin Scorsese 1991-ben (magyar cím: Cape Fear – A rettegés foka).
Ebben a produkcióban nem volt kérdés, hogy a pszichopata bűnöző, Cady szerepét Robert De Niróra osztja a rendező, ez már a hetedik közös munkájuk volt, és De Niro Oscar-jelölést is kapott alakításáért. Korábban sem voltak idegenek tőle a rosszfiúk karakterei. Az viszont, hogy ki lesz a jófiú, vagyis Bowden, egy ideig kérdéses volt. Scorsese eredetileg Harrison Fordot szerette volna, azonban a színész egészen érdekes okkal dobta vissza a felkérést.
Azért mondott nemet, mert már elege volt a pozitív figurákból – őt ugye leginkább Indiana Jonesszal és Han Solóval szokás azonosítani –, és inkább bújt volna valami gonosztevő bőrébe. Ő maga így emlékezett vissza Scorsese megkeresésére a The Irish Timesnak adott interjúban:
Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!
Követem!„Az egyetlen alkalom [amikor felmerült, hogy rosszfiút játszom], akkor volt, amikor Martin Scorsese megcsinálta a Cape Feart. Bob De Niróra bízta, hogy kérjen meg engem, játsszam el az ügyvédet. Azt mondtam De Nirónak, csakis akkor érdekel a film, ha ő alakítja az ügyvédet, és én kapom az ő szerepét. De persze nem akarta átadni.”
Vagyis Ford a pszichopata Max Cady szerepét akarta magának, de soha nem fogjuk megtudni, mennyire állt volna jól neki a gonoszság. Ugyanis másodjára is csak Bowdent ajánlották fel neki, ő pedig köszönte, de nem kérte. Helyette Nick Nolte-ra esett a választás, a film pedig a kasszáknál és a kritikusoknál is jól teljesített.
Keanu Reeves 10 legjobb filmje - szerintünk
Hollywood egyetlen olyan szupersztárja, aki inkább választja a metrót, mint a luxusautókat, és mi pontosan ezért imádjuk!
Hogyan lett 120 év alatt a 10 km/óra sebességhatárból 130? – avagy érdekességek a KRESZ történetéből
Tudtad, hogy egészen 1941-ig Magyarországon is bal oldali közlekedés volt? És azt, hogy a KRESZ megalkotásával egy évvel megelőztük a mobilizációban akkor élen járó Nagy-Britanniát?
Ha a sima okosgyűrű snassz, akkor itt a 18 karátos arany
Ma már több gyártó is kínál efféle hordható okoseszközöket, de az Ultrahuman elképzelése kicsit más.
Százával küldik vissza érmeiket az olimpikonok
Pár hónappal a versenyek után máris borzasztóan néztek ki a medálok, de a NOB kicseréli annak, aki kéri.
Így keményítene be a részeg utasokkal szemben a Ryanair
A legnagyobb európai légitársaságnál betelt a pohár az ittasan problémássá váló utasokkal szemben.
Generációk kedvenc ezermestere volt: így néz ki ma MacGyver, azaz Richard Dean Anderson
Ki ne emlékezne a titkosügynökre, aki mindenféle szorult helyzetben feltalálta magát. Ennyit változott MacGyver megformálója.