Nagyon hasít a használt luxuscikkek piaca

A használtcikkekkel foglalkozó RealReal üzlete
Forrás: George Chinsee / WWD / Penske Media / Getty Images

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!
Facebook
Twitter
Pinterest

Nem számít, ha valaki már használta, csak legyen különleges. Sőt, sokszor még az árak is magasabbak.

Ha azt vesszük, mennyire szereti a magyar használtautó-piac a BMW-ket, Mercedeseket és Audikat, akkor nem is nagyon kell meglepődni azon, hogy a használt luxuscikkek piaca elképesztően pörög világszerte. Ez alatt pedig nem kizárólag – sőt, nem elsősorban – az autókat kell érteni, hanem mindent együtt, mondjuk a Hermés táskáit és a Patek Philippe óráit. A Bain & Company becslései szerint durván 45 milliárd eurós, vagyis forintba átszámolva szinte felfoghatatlan, 17 ezer milliárdos forgalmat produkált ez a szegmens globálisan. Négy év alatt megduplázódott, és már eléri az új luxuscikkek piacának 12 százalékát.

Ez esetben szó nincs arról, hogy a használtcikkek törvényszerűen olcsóbbak lennének, sőt: sokszor még drágábbak is, mintha újonnan akarnánk megkaparintani ugyanazt. Ennek több oka lehet: nincs várólista, az adott terméket azonnal elvihetjük, és nem kell különleges feltételeknek sem megfelelni – például több autógyártó írja elő, hogy csak azok kaphatnak legritkább újdonságaiból, akik kellően márkahűek, és eleget költöttek már náluk korábban is. Értéknövelő tényező is, ha egy limitált szériás termék már ki is futott, nehezebb hozzájutni.

Így a tapasztalatok szerint egy-egy Hermés kézitáska akár negyedével is drágább lehet használtan, mint újonnan, és a használt órák másodpiacán is lehet hasonlót megfigyelni, a Rolexek 20, a Patek Philippe-ek 39 százalékkal is többért mehetnek. Az óráknál amúgy az év vége visszaesést hozott, pedig 2023 tavaszán még elképesztően szárnyalt a szegmens.

Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!

Követem!

Erről itt olvashatsz többet:

Ami a márkákat illeti, a legnagyobb nevek közül többeknek is esett a használtpiaci népszerűsége. A Gucci termékeit tíz, a Balenciagáét tizennégy, a Bottega Venetáét huszonhárom százalékkal alacsonyabb átlagáron lehetett elpasszolni, a Louis Vuitton táskákért negyven százalékkal kevesebbet adtak, a Christian Dior táskák értéke feleződött. Vannak cégek, amelyek maguk is igyekeznek ezeket az összegeket felfelé mozdítani azáltal, hogy kimondottan használt luxusholmikra szakosodott webshopokkal szerződnek.

Nem mindenkinek tetszik azonban, hogy jól pörög a másodlagos piac. Ugyanis bizonyos divatházak a csalóktól, hamisítványoktól tartanak, mondván ezen üzletek során nem mindig van lehetőség a hitelesség igazolására, származásellenőrzés elvégzésére. Amiatt is aggódnak, hogy maguk a vevők dönthetik el, mely termékek tartják az értéküket jobban, és melyek kevésbé.

Videók

Kép
Jármű

Milliárdokat ért az F1-legenda, Jody Scheckter autógyűjteménye

Jody Scheckter saját kollekciójának tizenkét darabját kínálta eladásra, 1979-es világbajnok Ferrariján kaszált a legtöbbet.

Kép
Életmód

A legújabb nyaralási őrület a sportturizmus

Talán nem is annyira nagy újdonság, de most újra felfutóban van ez az utazási forma.

Kép
Szórakozás

A pokol kapuja: a sziget, amely még James Bond-filmben is szerepelt

Hasima egy elhagyatott sziget, amely Japánhoz tartozik – sötét múltja van, mintegy 1300 ember lelte itt halálát.

Kép
Jármű

100 milliós Rolls-Royce-szal erősített a miami rendőrség

Mindenkit megnyugtatnak: az adófizetőknek egyetlen forintjába sem került az autó.

Kép
Szórakozás

Ok nélkül ütötték meg Steve Buscemit, kórházba került

A színész gyanútlanul sétált New York utcáin, amikor egy ismeretlen különösebb előzmények nélkül behúzott neki.

Kép
Otthon

A lapostető előnyei és hátrányai

A lapostető nem véletlenül számít az egyik legkedveltebb építészeti megoldásnak napjainkban. Építkezés előtt állóknak mindenképpen érdemes ismerniük az előnyeit és a hátrányait, hogy jó döntést tudjanak hozni.

Szeretnél képben lenni?

Iratkozz fel hírlevelünkre!

A feliratkozásod hibába ütközött, kérjük, próbáld újra!
Köszönjük, sikeres feliratkozás!