Nagyon hasít a használt luxuscikkek piaca

Nem számít, ha valaki már használta, csak legyen különleges. Sőt, sokszor még az árak is magasabbak.
Ha azt vesszük, mennyire szereti a magyar használtautó-piac a BMW-ket, Mercedeseket és Audikat, akkor nem is nagyon kell meglepődni azon, hogy a használt luxuscikkek piaca elképesztően pörög világszerte. Ez alatt pedig nem kizárólag – sőt, nem elsősorban – az autókat kell érteni, hanem mindent együtt, mondjuk a Hermés táskáit és a Patek Philippe óráit. A Bain & Company becslései szerint durván 45 milliárd eurós, vagyis forintba átszámolva szinte felfoghatatlan, 17 ezer milliárdos forgalmat produkált ez a szegmens globálisan. Négy év alatt megduplázódott, és már eléri az új luxuscikkek piacának 12 százalékát.
Ez esetben szó nincs arról, hogy a használtcikkek törvényszerűen olcsóbbak lennének, sőt: sokszor még drágábbak is, mintha újonnan akarnánk megkaparintani ugyanazt. Ennek több oka lehet: nincs várólista, az adott terméket azonnal elvihetjük, és nem kell különleges feltételeknek sem megfelelni – például több autógyártó írja elő, hogy csak azok kaphatnak legritkább újdonságaiból, akik kellően márkahűek, és eleget költöttek már náluk korábban is. Értéknövelő tényező is, ha egy limitált szériás termék már ki is futott, nehezebb hozzájutni.
Így a tapasztalatok szerint egy-egy Hermés kézitáska akár negyedével is drágább lehet használtan, mint újonnan, és a használt órák másodpiacán is lehet hasonlót megfigyelni, a Rolexek 20, a Patek Philippe-ek 39 százalékkal is többért mehetnek. Az óráknál amúgy az év vége visszaesést hozott, pedig 2023 tavaszán még elképesztően szárnyalt a szegmens.
Erről itt olvashatsz többet:
Ami a márkákat illeti, a legnagyobb nevek közül többeknek is esett a használtpiaci népszerűsége. A Gucci termékeit tíz, a Balenciagáét tizennégy, a Bottega Venetáét huszonhárom százalékkal alacsonyabb átlagáron lehetett elpasszolni, a Louis Vuitton táskákért negyven százalékkal kevesebbet adtak, a Christian Dior táskák értéke feleződött. Vannak cégek, amelyek maguk is igyekeznek ezeket az összegeket felfelé mozdítani azáltal, hogy kimondottan használt luxusholmikra szakosodott webshopokkal szerződnek.
Nem mindenkinek tetszik azonban, hogy jól pörög a másodlagos piac. Ugyanis bizonyos divatházak a csalóktól, hamisítványoktól tartanak, mondván ezen üzletek során nem mindig van lehetőség a hitelesség igazolására, származásellenőrzés elvégzésére. Amiatt is aggódnak, hogy maguk a vevők dönthetik el, mely termékek tartják az értéküket jobban, és melyek kevésbé.
10 videójáték, amiből megnéznénk egy filmváltozatot
Nemhiába mondják néhány alkotásra, hogy vászonra termett.
Hétfő estétől érdemes lesz az éjszakai égboltot figyelni
Látványos meteorzáporral érkezik meg hazánk fölé is a Lyridák.
A Revuelto inspirálta ezt a limitált Ducatit
A Panigale V4-ből készül pár ilyen különleges példány, amit bárki a saját Lamborghinijéhez igazíthat.
Ezért hagyta el Hollywoodot az Amerikai pite sztárja
Shannon Elizabeth egy teljes generáció számára marad örökre a dögös cserediák, de talált valamit, ami a filmezésnél sokkal fontosabb.
Hordozható lemezjátszóval készül a nyárra a Toshiba
Pontosabban az Aurex almárka dobta piacra az AX–RP10-et, aminek bár létjogosultsága kérdéses, mégis roppant figyelemreméltó.
Ha egy elmélet elindul! Paul Mescal megjelenése rögtön új James Bond-pletykákat indított útjára
Paul Mescal Londonban eléggé hozta a 007-es hangulatot!