Élet a Seikón túl: Kurono Tokyo

A független óragyártó egy újabb, elegáns és jó kidolgozású kronográffal állt elő.
A japán óragyártásnak a középkategóriája egy érdekes határvonal: a kb. 1-1,5 milliós ársávba a nagy gyártók csak bele-bele nyúlnak, a Seiko például nagyjából itt ér véget, a Grand Seiko pedig jellemzően efelett indít. Az Orient ide nem igazán merészkedik, még az Orient Star modellekkel sem, és a Citizen kínálatának java része is ez alatt marad.
Egyet hátralépve viszont látszik, hogy a független óragyártók szépen kitöltik ezt a teret, melyek közül talán a legismertebb a 2019-ben indított Kurono Tokyo, amely mögött Hajime Asaoka órásmester áll. A kisszériás gyártásban utazó márka most mutatta be a harmadik automata kronográfját.
Akkor mi is pontosan a márka neve?
A Kurono Tokyo-nak elég zavarosra sikerült a brandingje. Hajime Asaoka 2015-ben kezdett függetlenként órákat készíteni, majd 2018-ban kezdett a megfizethető kategóriára fókuszálni, és indította el a Chrono Tokyo márkanevet. A Kurono Tokyo nevet csak 2019-ben kezdte használni, amikor kilépett a nemzetközi piacra, és a Kurono igazából nem más, mint a Chrono japánosan kiejtve - a japánok ugyanis imádják az angol szavakat, de nem bírják a mássalhangzótorlódást, ezért a driftet például doriftónak ejtik. A számlapon látható クロノ is a Chrono hiragana átirata.
A zavart csak fokozza, hogy a számlapon a クロノ mellett a Bunkyō Tokyo látható, ami viszont nem a márkanév, hanem Tokiónak azon kerülete, ahol Asaoka stúdiója található.
Az óra számlapjához jádekövet is használtak, melynek a felszínét homokszórták és lakkozták, a részletek kidolgozása pedig példásnak tűnik. A tok mérete a legújabb divatnak megfelelően nincs túltolva, 38 mm-es, és meglepően vékony profillal rendelkezik. A szerkezetet a Seiko szállítja, egy NE86-os automata kronográf werk került bele. Az 1,2 milliós ár jól hangzik: a kidolgozás megfelelő, a hasonló színvonalú svájci konkurenseket pedig lényegesen drágábban mérik.
Minden idők 10 legjobb kalandfilmje a közönség szerint
Abban megegyezhetünk, hogy egytől egyig klasszikusok, amiket bármikor érdemes újranézni.
Neil Armstrong arany Omegája a történelem csodás darabkája
Egy huszonhat darabos különkiadás része volt ez a 18 karátos Speedmaster Professional.
A Bugatti Tourbillon is lehet még vadabb: íme!
A Bugatti új hipersportautója eleve a világ összes pénzébe kerül, de persze, hogy ezt is lehet még fokozni. Például az Équipe Pur Sang csomaggal.
Kiadatlan dalokat lopott Eminemtől – börtönbe kerülhet
Majdnem tizenöt évig dolgozott a rappernek, akár ugyanennyi időt is eltölthet a rács mögött az egykori alkalmazott.
Extravagáns csoda a Richard Mille új Ferrari-órája
Az RM 43–01 Tourbillon Split-Seconds Chronograph Ferrari a két márka együttműködésének legújabb gyümölcse.
Már most odaadhatjuk a McLarennek az F1-es világbajnoki címet?
George Russell szerint igen, de Andrea Stella szavai sem biztatóak a többi csapatra nézve.