Egyértelműen a profikra céloz a Leica 2,7 milliós újdonsága

Forrás: Leica
2024. március 12.
Szerző: Lendvai Zsolt

Az SL3 egy tükör nélküli full frame gép, amely fotósoknak és videósoknak sem okoz csalódást.

A Leica SL-sorozatába olyan tükör nélküli, cserélhető objektíves gépek tartoznak, amelyeket kimondottan professzionális felhasználásra szánt a gyártó, és mind fotósoknak, mind videósoknak ideális lehet. Az elsőt még 2015-ben mutatták be, 2019-ben követte az SL2, most pedig végre megérkezett az SL3, amelyet még tovább fejlesztettek a kompromisszummentes használat érdekében.

Az SL3 elődjéhez hasonlóan BSI CMOS szenzort, azaz hátulról megvilágított érzékelőt kapott, amelyek nagy előnye a jobb fényhasznosítás, ennélfogva például a kisebb mértékű zajosodás. A maximális felbontás 60 megapixel, de mind a JPG-k, mind a DNG-k esetében beállíthatunk 36 vagy 18 megapixelt is. Nyers formátumban 14, JPG-ben 8 bit a színmélység. Az ISO-tartomány elképesztően széles, 50-től 100 ezerig terjed, ami kimondottan gyenge fénynél is lehetővé teszi a használatot. A gépet öttengelyes stabilizátorral szerelték fel, videóból pedig akár 8K-t és C8K-t is tud, ekkor 30 fps a maximum, 4K-ban már 60 fps-re, full HD-ban 120 fps-re képes.

A kamera hátoldalán egy 3,2 colos LED-kijelző kapott helyet, méghozzá ujjlenyomatokat kevésbé gyűjtő és karcálló érintőpanel, de a felülre is jutott egy kicsi, 1,28 hüvelykes monokróm LCD. A hibrid autófókusz kontraszt és fáziskülönbség alapon is dolgozik. Mikrofonból van egy beépített sztereó, valamint egy 3,5 milliméteres sztereó jack bemenet, kifelé pedig egy integrált mono hangszórón vagy 3,5-es sztereó jacken keresztül jön a hang. Csatlakozni lehet wifin és Bluetooth-on keresztül is, és ahol nem tiltja semmilyen szabályozás, GPS-t is aktiválhatunk.

A gép nemcsak masszív kidolgozását, műszaki tulajdonságait, hanem árát tekintve is profiknak szól, ugyanis 7000-7500 dollárba (2,5-2,7 millió forintba) kerül csak maga a váz. Objektívből a Leica L-bajonetteseket fogadja.