Szórakozás
Váratlan helyről került elő Paul McCartney 50 éve ellopott gitárja

A Beatles-tag basszusgitárját 1972-ben nyúlták le egy furgon rakteréből, de csak most sikerült megtalálni.
Bár a Beatles mindössze tíz évig létezett, ez egy igen intenzív évtized volt mind számukra, mind a rajongók számára, hiszen nagyon termékenyek voltak stúdióalbumok és koncertek tekintetében is, számos nagy slágerük dallama cseng máig a fülünkbe. Az évek során nyilván elég sok hangszert használtak, az egyik különleges darab Paul McCartney 1961-es gyártású Höfner 500/1 basszusgitárja volt. A zenész ezen játszott egyebek mellett a korai évek hamburgi turnéján, de nagyon sokszor a Cavern Clubban is. Sőt, a Love Me Do, a Twist And Shout és a She Loves You felvételén is. Annak idején csupán 30 fontért vásárolta.
A hangszert aztán 1972 októberében – tehát már a zenekar feloszlása után – egy furgon rakteréből ellopták Londonban, és azóta is hiába keresték. Ám tavaly elindult egy közösségi szerveződés, a The Lost Bass Project, aminek köszönhetően újra nagy nyilvánosságot kapott a dolog. Mintegy hatszázan jelentkeztek, felajánlva segítségüket, és körülbelül száz nyomot és javaslatot kaptak a szervezők. Kiderült, hogy 1972. október 3-án London Notting Hill nevű részéről vitték el a gitárt, és azt is megtudták, pontosan ki volt a tolvaj. Tovább nyomoztak, és világossá vált, hogy az enyves kezű illető egy pub tulajdonosának passzolta el.
Eredményeikről beszámoltak a The Sunday Telegraph oldalain tavaly szeptemberben, és a világsajtó is felkapta a témát, ennek eredményeként jutott el ahhoz az emberhez, akinek végül eszébe jutott, hogy dél-angliai, sorházi otthonának padlásán porosodik valami régi basszusgitár. Bebizonyosodott, hogy McCartney elveszett hangszeréről van szó, noha az évek során keletkezett rajta pár sérülés, de simán javítható, és hamarosan újra meg lehet szólaltatni.
Az egyetemista Ruaidhri Guest elmondása szerint ő csupán örökölte a Höfnert, de most gondolkodás nélkül visszaadta jogos tulajdonosának, azaz Paul McCartney-nak. A gyártó igazolta is az eredetiséget, a legendás zenész pedig roppant hálás a közösségnek a segítségért. Stábja kapcsolatban maradt Guest családjával, és valamiféle jutalmat szeretnének adni cserébe.
Ilyen volt a világ, amikor az USA legutóbb focivébét rendezett
Észak-Amerikában 1994-ben volt legutóbb labdarúgó-világbajnokság, bolygónkon azóta szinte minden megváltozott.
Férfiként is vállalnod kell, ha nem vagy jól
Ez az öt hétköznapi jelenség túlmutat a stresszen, sokszor valódi szorongás bújik meg mögöttük.
Dollármilliárdos üzlet az olajlopás Texasban
A tolvajok évről évre egyre komolyabb károkat okoznak az olajtársaságoknak.
VHS-en jelenik meg egy vadonatúj sci-fi film
Streaming helyett kezdetben kizárólag videókazettán lesz elérhető a This Is How The World Ends című független alkotás.
„Az emberi faktor fontos marad, amit nem tud kiváltani semmilyen algoritmus” – interjú Dóra Ádám festőművésszel
Dóra Ádám a fiatal képzőművész-generáció ismert alakja, művei intézményi és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók. Nemzetközi karrierjét tudatosan építette, az elmúlt tíz évben alkotott Londonban és Barcelonában is, bázisát mégis a Dunakanyarba helyezte. Beszélgettünk a kreatív stratégia fontosságáról, az üzleti szempontokról és arról is, hogy egy galéria helyezhet-e nyomást a művészre a siker érdekében. A Kortársak-sorozat első epizódja.
Hőség és izzadás: ez lehet a legszomjasabb világbajnokság
Az idei labdarúgó-világbajnokságot éppen akkor rendezik, amikor a legmelegebb van Észak-Amerikában. De mennyire terheli meg ez a csapatokat?







