Ezekért a tech-cuccokért őrülünk meg 2024-ben

Az idei nagy sláger a mesterséges intelligencia lesz, de izgalmas új mobilok, tévék és játékkonzolok is jöhetnek.
A technológia folyamatosan fejlődik, és aki tavaly bármilyen szinten is követte ennek a világnak a híreit, tudja, hogy jelenleg talán a mesterséges intelligenciával kapcsolatos fejlesztések vannak a legnagyobb lendületben. Nem meglepő, ha az MI-t már okostelefonokba, de akár autókba is beletuszkolják. Nemcsak erről a területről szedtük össze 2024 legizgalmasabb újdonságait.
Apple Vision Pro
Annyi mindent tud a készülék, hogy nem is olyan egyszerű meghatározni, micsoda ez pontosan. Egy olyan headset, amely új szintre emelheti a kiterjesztett, illetve virtuális valóság alkalmazását. Sokkal több, mint egy szimpla virtuálisvalóság-szemüveg, az Apple első térbeli operációs rendszerével megjeleníti előttünk az alkalmazásokat, akár a billentyűzetet is, használhatjuk meetingekhez, filmezéshez, játékokhoz, 3D-kameraként is funkcionál. Szemmozgással, gesztusokkal és hanggal is vezérelhetjük. Szemüveg sem kell feltétlenül alá, hiszen optikai betéttel is rendelhető felárért. Induláskor a Netflix, a Youtube és a Spotify egyelőre nem lesz elérhető rajta. Az Egyesült Államokban már előrendelhető, 3499 dollár, azaz 1,25 millió forint az indulóára.

Samsung Galaxy Ring
A Samsung okosgyűrűvel bővíti palettáját, amit hivatalosan már be is jelentettek, de a pontos érkezése még kérdéses – az sem kizárt, hogy átcsúszik 2025-re. Többek közt edzéshez is használhatjuk, hiszen számos egészségügyi funkciót támogató érzékelővel látják el, méri az aktivitásunkat, teljesítményünket, de mindezt még csak szivárgásokból, feltételezésekből tudni. Jó eséllyel hasonló lesz a tudása, mint egy okosórának, például a Samsung Galaxy Watch6-nak. Ha nem várnál rá, és órával is beéred, érdemes ránézni a Fitbit Versa 3-ra, esetleg a Polar Vantage V-re.

iPhone 16
Még szinte meg sem szoktuk, hogy velünk van az iPhone 15 sorozat, beleértve az iPhone 15 Pro és iPhone 15 Pro Max készülékeket is, az Apple-nél természetesen már dolgoznak a következőn. Elvileg nagyobb kijelzőkre, jobb fotós teljesítményre, Wi-Fi 7-támogatásra, fejlettebb hűtésre, tovább finomított akkutechnológiára, mesterséges intelligenciával megpakolt szolgáltatásokra számíthatunk. Egyes híresztelések szerint egy 16 Ultrával is bővülhet a kínálat.
Samsung Galaxy S24
A dél-koreai gyártó erősen kezdte az évet, hiszen már be is mutatta csúcstelefonjának legújabb változatát. A sima Samsung Galaxy S24 mellett S24+ és S24 Ultra alkotja a családot, méretben nincs változás az elődhöz képest, de az S24+ kávája egy lehelettel vékonyabb lett. A kamerák terén sincs drámai újítás, viszont a 120 fps-es 4K videót már tudják. Ami viszont lényeges, hogy bevetették a mesterséges intelligenciát, amivel lényegében szinkrontolmácsolni is tud a telefon. De az MI segít képet szerkeszteni vagy szöveget írni, neten keresgélni is. Az árak az alapmodell esetében 370, a csúcskivitelnél 600 ezer forintról rajtolnak.
Összehajtható tabletek
Ha a telefonoknál már működik – lásd: Samsung Galaxy Z Flip5 és Motorola Razr 40 –, akkor tableteknél miért is ne? A Samsung már a tavalyi CES elektronikai kiállításon mutatott ilyet, és azóta is megerősítették, hogy dolgoznak rajta, ám rajtuk kívül más nagy márkáktól, akár az Apple-től és a Google-től is elképzelhető hasonló.
Háromkijelzős telefon
A Samsung korábban már több tervet is levédetett ezen a területen, az iparági pletykák szerint Galaxy Z Flex lehet majd a neve annak a készüléknek, amely nem két, hanem három képernyővel rendelkezik, és a Z Fliphez hasonlóan összecsukható. De hogy konkrétan hogyan épül majd fel, egyelőre nem tudni.
Nintendo Switch 2
A Nintendo Switch játékkonzol már jó ideje, 2017 óta piacon van, a gyártó eddigi legkeresettebb terméke ebben a kategóriában, tavaly őszig már 132 millió példányt adtak el belőle világszerte. Ám lassan itt az ideje a frissítésnek, a Switch 2 őszre várható. Állítólag teljesítménye közelíti majd az Xboxét, viszont olyan infók is szivárognak, hogy OLED helyett LCD kijelzőt kap, a felbontásról még megoszlanak a hírek, lehet, hogy csak 1080p-t, de lehet, hogy 4K-t is tud majd. A cég elnöke mindenesetre konkrétumokat még nem mondott, de azt már elhintette, hogy az eddig napvilágra jutott pletykák nem pontosak.
Apple Watch X
Jelenleg az Apple Watch Series 9 és az Ultra 2 számít a legfrissebb almás okosórának, volt is mostanában némi balhéjuk a véroxigénszenzor miatt. A Watch X-szel a készülék tizedik évfordulójára készülnek, hiszen az első generációt 2015-ben mutatták be. Úgy tudni, minden eddiginél vékonyabb lesz, új, mágneses rögzítési rendszert kap. MicroLED panel és vérnyomásmérő is kerülhet bele, és a WatchOS 10-től is nagy előrelépést remélhetünk.
Az aktuális Apple Watch szabadalomsértéséről itt írtunk:
Surface Pro 10
A tablet-laptop hibrid legfrissebb generációja lehet az első eszköz, amely Windows 12-t futtat. Az új oprendszer fejlesztését 2022-ben kezdték meg, és az egészet a mesterséges intelligencia köré álmodták meg, és azt mondják, gyorsabb, biztonságosabb, intuitívabb lesz az eddigieknél. Viszont a legfrissebb hírek szerint mégis lehet, hogy különválik egymástól a Surface Pro és az új rendszer, ugyanis nagy eséllyel már a Windows 11 nagy őszi frissítésébe bekerülnek a 12 főbb funkciói, így a következő főverzió átcsúszhat 2025-re.
Ray Ban Meta Wayfarer
Amerikában már kapható is 110-120 ezer forintnyi dollárért ez az okos napszemüveg, amely a fazontól megszokott módon stílusos, nyilván polarizált a lencséje is, így megvédi a szemünket a káros sugárzástól. Viszont e mellé megkapta a Meta kiterjesztett valóság technológiáját is, vagyis hozzáférhetünk rajta keresztül alkalmazásainkhoz, hívásainkhoz, üzeneteinkhez, vagy akár a navigációhoz. Ha inkább mégis maradnál a sima, nem okos Wayfarernél, megtalálod itt, de lehet, hogy a Justin vagy az Aviator áll jobban.
ChatGPT az autóban
A Volkswagen az idei CES-en jelentette be, hogy első tömeggyártóként bepakolja a ChatGPT-t az autóiba. Ezt meg is tette, így például a héten bemutatott, frissített Golfban is találkozhatunk mesterséges intelligenciával megtámogatott infotainment rendszerrel. A hangasszisztensbe integrált MI-csetbot tudása folyamatosan bővül, így egyre több mindenben tud segítségünkre lenni.
A Golfról itt olvashatsz bővebben:
PHOLED televíziók
Az idei sláger a tévék világában a PHOLED technológia lehet. Ez a hat betű a foszforeszkáló szerves fénykibocsátó dióda rövidítése, és anélkül, hogy mélyre merülnénk a megoldásban, a lényeg, hogy élénkebb és fényesebb képet kapunk, szerényebb energiafelhasználás mellett. A Samsung és az LG már javában fejleszt ilyeneket, szóval várhatóan a többiek is követik a példájukat.
Extravagáns csoda a Richard Mille új Ferrari-órája
Az RM 43–01 Tourbillon Split-Seconds Chronograph Ferrari a két márka együttműködésének legújabb gyümölcse.
Már most odaadhatjuk a McLarennek az F1-es világbajnoki címet?
George Russell szerint igen, de Andrea Stella szavai sem biztatóak a többi csapatra nézve.
Ezekre a Marvel-filmekre számíthatunk a jövőben
A premierek halasztgatása sok kérdőjelet szült, de ezek a darabok előbb-utóbb biztosan csatlakoznak a kánonhoz.
Hoppá: fiatalodik a Ferrari vásárlóközönsége
Szépen növekszik a negyven év alatti vásárlók aránya, aminek az olaszok nagyon örülnek. Persze azért még mindig nem könnyű Ferrarihoz jutni.
Karcolások javítása a parketta felületén házilag
Még a jól lerakott, minőségi faparkettán is karcolások, rések vagy felpúposodott részek jelenhetnek meg idővel. Ezeknek a hibáknak a kijavítása nem csupán esztétikai szempontból fontos, hanem az ingatlanunk értékét is növelheti.
Minden idők 10 legjobb akciófilmje a közönség szerint
Egészen hihetetlen, de Sylvester Stallone és Nicolas Cage egyetlen filmje sem fért fel a listára.