Szórakozás
Zaklatás miatt hagyott fel a modellkedéssel a Reacher sztárja

Alan Ritchson az egész iparágat legális szexkereskedelemként jellemzi, egy híres fotós molesztálta.
Mostanság a Reacher az Amazon Prime Video egyik legfelkapottabb sorozata. A bűnügyi thriller főszerepét Alan Ritchson alakítja, akit korábban már nagyvásznon is többször láthattunk, például a Halálos iramban 10. részében, A háború démonjaiban, de még Az éhezők viadala: Futótűzben is. Húsz évvel ezelőtt, az American Idolban figyelt fel rá a világ, ám mielőtt igazán befutott színész lett, modellként is dolgozott. Először az Abercrombie & Fitch katalógusában tűnt fel, aztán ahogy komolyabbra fordult hollywoodi karrierje, 2009-ben kiszállt abból a világból.
Ahogyan a The Hollywood Reporter című lapnak mondta el egy interjúban, nem azért hagyta maga mögött a modellkedést, mert nem tudta összeegyeztetni a forgatásokkal, hanem ennél jóval radikálisabb okból: sokszor került kellemetlen helyzetbe, szexuális zaklatás célpontja lett, és úgy érezte, ez az egész iparág nem más, mint legális csomagolásba bújtatott szexkereskedelem.
Kifejtette, hogy nincsenek megfelelő szabályok, és ha valakit kiválasztanak egy munkára, szinte nyílt titok, hogy odapasszolják valamelyik fotósnak. Két kezén sem tudná megszámolni, hányszor került olyan kiszolgáltatott helyzetbe, amikor egyértelműen zaklatták, de a túlélés – vagyis: a fizetés – érdekében tűrnie kellett. A pohár akkor telt be, amikor ügynöke lekötött egy fotózást egy nagyon híres fényképésznél, akinek a nevét viszont Ritchson most nem akarta elárulni.
Úgy szólt az egyezség, hogy megcsinálnak egy aktsorozatot, cserébe Ritchson kap egy jövedelmező reklámkampányt egy ruházati kollekció arcaként. Csakhogy amikor odaért a megbeszélt helyre, egy hotelszobába, nem éppen ez történt. A fotós szexuálisan zaklatni kezdte, mire ő elviharzott, egyenesen az ügynökségéhez hajtott, ahol magából kikelve leteremtett mindenkit, amiért odaküldték. Szerinte ügynöke nagyon is tisztában volt vele, hogy a neves fotográfus valójában szexuális ragadozó. Bár próbálták nyugtatni, és ígérték, hogy nem kell többé visszamennie, Ritchson abban a pillanatban közölte, hogy kiszáll. Ez volt az utolsó fotózása, a képek pedig soha nem jelentek meg, ő sem látta azokat.
A lapnak a színész őszintén vallott arról is, hogy 2019-ben volt egy öngyilkossági kísérlete. Felakasztotta magát, de hirtelen egy látomásban feltűntek fiai – akik most 11, 10, illetve 8 évesek –, mintha a jövőből szóltak volna hozzá, arra kérték, ne tegye, mert szükségük van rá. Szerencsére sikerült kiszabadulnia, és a történtek hatására orvoshoz fordult. Bipoláris zavarral diagnosztizálták, amiről azóta is igyekszik nyíltan beszélni, hogy másoknak segíthessen.
(forrás: The Hollywood Reporter)
Ilyen volt a világ, amikor az USA legutóbb focivébét rendezett
Észak-Amerikában 1994-ben volt legutóbb labdarúgó-világbajnokság, bolygónkon azóta szinte minden megváltozott.
Férfiként is vállalnod kell, ha nem vagy jól
Ez az öt hétköznapi jelenség túlmutat a stresszen, sokszor valódi szorongás bújik meg mögöttük.
Dollármilliárdos üzlet az olajlopás Texasban
A tolvajok évről évre egyre komolyabb károkat okoznak az olajtársaságoknak.
VHS-en jelenik meg egy vadonatúj sci-fi film
Streaming helyett kezdetben kizárólag videókazettán lesz elérhető a This Is How The World Ends című független alkotás.
„Az emberi faktor fontos marad, amit nem tud kiváltani semmilyen algoritmus” – interjú Dóra Ádám festőművésszel
Dóra Ádám a fiatal képzőművész-generáció ismert alakja, művei intézményi és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók. Nemzetközi karrierjét tudatosan építette, az elmúlt tíz évben alkotott Londonban és Barcelonában is, bázisát mégis a Dunakanyarba helyezte. Beszélgettünk a kreatív stratégia fontosságáról, az üzleti szempontokról és arról is, hogy egy galéria helyezhet-e nyomást a művészre a siker érdekében. A Kortársak-sorozat első epizódja.
Hőség és izzadás: ez lehet a legszomjasabb világbajnokság
Az idei labdarúgó-világbajnokságot éppen akkor rendezik, amikor a legmelegebb van Észak-Amerikában. De mennyire terheli meg ez a csapatokat?







