Joseph Baena kapásból három kategóriában is diadalmaskodott – apu most valószínűleg nagyon büszke.
1896-ban rendezték az első újkori olimpiát, az akkor kiosztott érmek ma elképesztően ritkának számítanak.
A párizsi éremblama után most a milánó-cortinai téli játékok medáljaival is komoly gondok akadtak.
Az ötkarikás játékok történetének legdrágább medáljai kerülnek a dobogósok nyakába a milánó-cortinai versenyek végén.
Hermann Maier az 1998-as naganói játékokon tett tanúbizonyságot akaraterejéről és kitartásáról.
Eddie Eagan a sporttörténelem egyetlen olyan klasszisa, aki különböző sportágakban nyert a téli és nyári játékokon.
Miközben a párizsi érmek már erodálódnak, egy 1904-es medálért valaki kicsengetett bő 200 milliónyi összeget.
Miután egyre több sportoló küldi vissza az ötkarikás játékokon elnyert medált, ők sem maradhattak szótlanul.
Pár hónappal a versenyek után máris borzasztóan néztek ki a medálok, de a NOB kicseréli annak, aki kéri.
Eszmei értéke felbecsülhetetlen, ereklyeként vagyonokért cserélhet gazdát. De puszta tárgyként mekkora értéket képvisel?
És persze az éremhordozókat is a világhírű divatmárka öltözteti az ötkarikás játékokra.
Shaquille O’Neal olyan dühös volt az 1996-os olimpiai győzelem után, hogy mezben indult haza, közben kidobta az érmet. Elárulta, miért.