Promóció
Dühében kivágta az ablakon olimpiai aranyát Shaq O’Neal
Shaquille O’Neal olyan dühös volt az 1996-os olimpiai győzelem után, hogy mezben indult haza, közben kidobta az érmet. Elárulta, miért.
Az amerikai férfi kosárlabda-válogatott nem kevesebb mint tizenkilencszer nyerte meg az olimpiát – a győztes csapatok közül az 1992-esre aggatták rá a Dream Team nevet, azonban a legemlékezetesebb sikerek közt emlegethetjük az 1996-ost is, hiszen hazai pályán, Atlantában húzták be az újabb aranyérmet. A döntőben a szintén nem gyenge Jugoszláviát mosták le 95–69-re, de nem volt mindenki felhőtlenül vidám.
Shaquille O’Neal most a The Big Podcast egyik adásában mesélte el, hogy annyira dühös volt, amiért alig kapott lehetőséget a fináléban, hogy át sem öltözött, mezben vágta magát autóba, elindult haza, de még útközben kihajította a kocsiablakon az aranyérmet, ami azóta sem került elő. Mondjuk lenne bőven terület, amit át kellene fésülni, hiszen az olimpiának otthont adó Atlanta és O’Neal akkori otthona, Orlando között laza 700 kilométer a távolság.
De mi is állt pontosan a háttérben? Shaq szinte végigjátszotta a tornát, úgy érezte, hogy kulcsszerepe volt a döntőbe jutásban. Azonban a finálé előtt azt mondta neki az edző, Lenny Wilkens: „Lehet, hogy ez lesz David Robinson utolsó meccse a válogatottban. Most több játékidőt kaphatna.” O’Neal erre azt felelte, hogy persze, király, de ami ezután következett, arra aligha számított: „Egyáltalán nem is küldött be, csak kábé az utolsó két percre (a jegyzőkönyv szerint összesen öt percet játszott – a szerk.).” A 216 centis óriás elégedetlensége ugyan részben érthető volt, azonban a krónikákból azt sem szabad kihagyni, hogy Robinson 28 pontot és 7 lepattanót szerezve csapata legjobbjai közé tartozott.
Most tehát az I-75-ös autópálya mentén ott pihen valahol egy olimpiai aranyérem, hacsak meg nem találta azóta valaki. Egy olyan medál, amelynek vélhetően központi helye lenne Shaq amúgy sem szegényes vitrinjében, mivel ez az egyetlen ötkarikás aranya. Ami pedig az 1996-os csapatot illeti, O’Neal és Robinson mellett olyan nevek szerepeltek benne, mint Charles Barkley, Penny Hardaway, Scottie Pippen, Karl Malone, Reggie Miller, John Stockton, Hakeem Olajuwon, Grant Hill, Gary Payton és Mitch Ritchmond.
Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!
Követem!Promóció
ASUS Zenbook S 14: A modern férfi tökéletes társa
Promóció
Végre egy számla, amelynél a bank alkalmazkodik az ügyfelekhez
Roppant látványos, egyedi Richard Mille-t árverez Pharrell Williams
A zenész maga is beszállt a piros szíjas RM 65–01 tervezésébe, sőt az aláírása is ott figyel rajta.
A retróhullám tovább szárnyal, érkezik a modern Nintendo 64
Az Analogue gárdája elhozza azt, amire már nagyon régóta várnak a Nintendo-rajongók.
Ilyen mérges Škoda Citigót még sosem láttunk
A csehek városi kiskocsijából 280 lóerős, összkerekes büntetőgépet faragtak, és nem győzzük csodálni.
Egyszerre képernyő is ez az új billentyűzet
A DS Pixel Keyboard nem hagyományos billentyűkkel rendelkezik – ehelyett egy kijelzőből és egy billentyűzet-feltétből áll.
A történelem legnagyobb tévhitei, amit a legtöbb ember készpénznek vesz
Néha egy film a ludas a tévképzetben, de előfordul, hogy a Mandela-effektus a hibás.
Luke Evans a példa: egy sztár is szoronghat a külseje miatt
A népszerű színész nincs teljesen kibékülve a testével, kell némi noszogatás, hogy ledobja a felsőjét.