Promóció
Félelem és reszketés Iklódbördőcén
A rézfaszú bagoly nincs benne, s gyakorlatilag ez az egyetlen hibája a könyvnek. A Bestiarium Hungaricum zseniális szakmunka - a magyar mitológia rossz arcú lényei találkoznak a vészterhes jelennel.
A népmesék világa még arra is hatott, akinek szülei nem olvastak esténéként. Szerintem nincs olyan gyerek az országban, aki a bámulatos erejű és hihetetlenül kreatív rajzfilmváltozattal ne találkozott volna. A rengeteg teremtmény, a csodás karakterek és az ezer évet visszanyúló történetszálak még a 21. században is rezegnek – nem tudom, a nyelvünk alapjain kívül van-e még bármi más, amit képesek voltunk átörökíteni a honfoglalás előtti időkből?
Ne maradj le cikkeinkről, like-olj minket a Facebookon is!
Követem!Magyar Zoltán olvasmányosan, mesékkel, mondákkal kiegészítve megy végig a karaktereken. Megvan a kötelező turul, a csodaszarvas, de jutott hely az óriásharcsának, a vérmedvének, a lidércnek vagy akár a tündéreknek is – a halottlátó vagy a garabonciás is rendkívül izgalmas.
A Cser által kiadott könyv erőssége a teljesen kétarcú vizualitás. P. Szathmáry István a középkori stílusú, fametszetekre emlékeztető grafikákkal támasztja meg a tartalmat, míg Németh Gyula a modern, a képregények vibrálását hozó látvánnyal teszi tökéletessé a Bestiarium Hungaricumot. Azoknak is, akiknek semmit sem mond a neve, egy képe biztos megvan – a Szájer Józsefről készült grafikája bejárta a magyar sajtót, és megosztáscunamit hozott. Ennek ellenére nem nyilvánul meg politikai témákban: nemzetközi hírű képregényrajzoló, olyan könyvek illusztrációja fűződik a nevéhez, mint például a letaglózó erejű Doktor Moreau szigete, ami szinten a Cser kiadónál jött ki.
A színes képek mellett szigorúak, középkori borzongást idézőek P. Szathmáry rajzai. Én eddig csak Lackfi János könyveiből ismertem a munkáit, de itt teljesen más arcát mutatja meg. Érdekes párhuzam, hogy minden témához két különböző, ám mégis egymásra utaló illusztrációt kap az olvasó – zseniális szerkesztés és briliáns ötlet, hogy a szokásos betűtenger helyett gyakorlatilag egyharmad arányban képeskönyvvé változott a Bestiarium.
Akárhonnan nézzük, ez tudományos igényességgel összeállított könyv, amit azonban rendkívül izgalmas lapozgatni, felidézve közben a gyerekkorunk meséit vagy a nagyszülők dermesztő történeteit. Nagyon remélem, hogy ennek még lesz utóélete: elképesztően fain lenne, ha Németh Gyula ezekkel a karakterekkel megrajzolná az igazi magyar rémképregényt. Azt is megvenném előrendelésben, ahogy erre is rögtön lecsaptam. A maga műfajában olyan alapmű, ami évtizedek múlva is hivatkozási alap lesz.
Kiadó: Cser Kiadó
Ár: 6796 Ft
Promóció
ASUS Zenbook S 14: A modern férfi tökéletes társa
Promóció
Végre egy számla, amelynél a bank alkalmazkodik az ügyfelekhez
Roppant látványos, egyedi Richard Mille-t árverez Pharrell Williams
A zenész maga is beszállt a piros szíjas RM 65–01 tervezésébe, sőt az aláírása is ott figyel rajta.
A retróhullám tovább szárnyal, érkezik a modern Nintendo 64
Az Analogue gárdája elhozza azt, amire már nagyon régóta várnak a Nintendo-rajongók.
Ilyen mérges Škoda Citigót még sosem láttunk
A csehek városi kiskocsijából 280 lóerős, összkerekes büntetőgépet faragtak, és nem győzzük csodálni.
Egyszerre képernyő is ez az új billentyűzet
A DS Pixel Keyboard nem hagyományos billentyűkkel rendelkezik – ehelyett egy kijelzőből és egy billentyűzet-feltétből áll.
A történelem legnagyobb tévhitei, amit a legtöbb ember készpénznek vesz
Néha egy film a ludas a tévképzetben, de előfordul, hogy a Mandela-effektus a hibás.
Luke Evans a példa: egy sztár is szoronghat a külseje miatt
A népszerű színész nincs teljesen kibékülve a testével, kell némi noszogatás, hogy ledobja a felsőjét.