Szórakozás
Nolan úgy írta meg az Oppenheimert, mint előtte semmi mást

A teljes forgatókönyvet egyes szám első személyben vetette papírra, mintha Robert Oppenheimer szemén át látnánk a történéseket.
Az idei év talán legjobban várt filmje az Oppenheimer, amely parádés szereposztással érkezik júliusban a mozikba. A címszerepet Cillian Murphy alakítja, de rajta kívül mások mellett Emily Bluntot, Matt Damont, Robert Downey Jr.-t, Florence Pugh-t és Rami Maleket is láthatjuk a vásznon. A rendező, egyben forgatókönyvíró pedig Christopher Nolan, akinek olyan alkotásokat köszönhetünk, mint az Eredet, vagy a Christian Bale főszereplésével készült Batman-trilógia.
Nolan egy friss interjújában arról beszélt, hogy az Oppenheimer egyik korábbi projektjéhez sem hasonlít. Ez pedig nemcsak egy hangzatos marketingszöveg, amire a premier közeledtével szükség van: már a szkript megírása is különbözött minden eddigitől, ugyanis ezúttal Nolan a főszereplő helyébe képzelve magát, egyes szám első személyben vetette papírra a történetet.
Úgy fogalmazott, az volt az ötlet, hogy fejébe bújva nézzük meg, J. Robert Oppenheimer maga hogyan élte meg a Manhattan-tervet, az atombomba kifejlesztését, a történelmi jelentőségű fizikai felfedezést. A filmek szerinte sokszor küzdenek azzal, hogy nem tudják jól megjeleníteni az intelligenciát és a zseniket, ezért a nézők kevésbé tudnak azonosulni.
A speciális effektusokat készítő csapat vezetőjének, Andrew Jacksonnak már azzal küldte át a forgatókönyvet, hogy meg kell találni az utat Oppenheimer fejébe, látni kell – és persze megmutatni – azt a világot, amit ő lát: az atomok mozgását, a kvantumvilágot. Éreznie kell a nézőnek a veszélyt, és azt, hogy a találmány milyen fenyegetést jelent. A kihívást pedig az jelentette, hogy mindezt számítógépes animáció nélkül jelenítsék meg.
A film tehát a Cillian Murphy által megformált Oppenheimer szemszögéből mutatja be az eseményeket, elvileg minden esélyt megadva, hogy a moziban ülve is a történet részének érezzük magunkat. Nagy kérdés, hogy ez végül mennyire sikerült nekik, de ha bejött, amit elterveztek, könnyen lehet, hogy ez lesz az év egyik legjobb filmje. Az amerikai mozik július 21-én mutatják be, a magyar premier a tervek szerint július 20-án lesz.
Ilyen volt a világ, amikor az USA legutóbb focivébét rendezett
Észak-Amerikában 1994-ben volt legutóbb labdarúgó-világbajnokság, bolygónkon azóta szinte minden megváltozott.
Férfiként is vállalnod kell, ha nem vagy jól
Ez az öt hétköznapi jelenség túlmutat a stresszen, sokszor valódi szorongás bújik meg mögöttük.
Dollármilliárdos üzlet az olajlopás Texasban
A tolvajok évről évre egyre komolyabb károkat okoznak az olajtársaságoknak.
VHS-en jelenik meg egy vadonatúj sci-fi film
Streaming helyett kezdetben kizárólag videókazettán lesz elérhető a This Is How The World Ends című független alkotás.
„Az emberi faktor fontos marad, amit nem tud kiváltani semmilyen algoritmus” – interjú Dóra Ádám festőművésszel
Dóra Ádám a fiatal képzőművész-generáció ismert alakja, művei intézményi és magángyűjteményekben egyaránt megtalálhatók. Nemzetközi karrierjét tudatosan építette, az elmúlt tíz évben alkotott Londonban és Barcelonában is, bázisát mégis a Dunakanyarba helyezte. Beszélgettünk a kreatív stratégia fontosságáról, az üzleti szempontokról és arról is, hogy egy galéria helyezhet-e nyomást a művészre a siker érdekében. A Kortársak-sorozat első epizódja.
Hőség és izzadás: ez lehet a legszomjasabb világbajnokság
Az idei labdarúgó-világbajnokságot éppen akkor rendezik, amikor a legmelegebb van Észak-Amerikában. De mennyire terheli meg ez a csapatokat?







